Na jednom dalekom ostrvu, sakrivenom da niko ne zna gde je, živi pleme neustrašivih devojaka-ratnica. Jašu konje, hitro preskaču svaku prepreku, ma nema spretnijih od njih. Svaka ratnica ima neku svoju veštinu, ne možeš baš da znaš sve, ali uvek možeš da budeš odličan u nečemu.
Jednoga dana kroz tajni prolaz na ostrvo je došao vojnik i rekao im da se veliki rat sprema. Šta je rat? Rat ti je kad svi pošašave pa se biju ko blesavi, i tu nema pobednika jer su svi budale što se uopšte biju. Uglavnom, došao taj vojnik i devojke - ratnice odlučile da mu pomognu zato što imaju veliko srce i pomažu svim dobrim ljudima. Uskočile u čamac pa preko mora i velikih talasa, preko pustinje što pecka stopala i preko ledenih planina došle na jednu veliku livadu gde su se svi svađali i tukli tako da pojma više nemaš ko je počeo. Jedna od njih, zovu je Wonder Woman (Bugari je zovu čudo-žena, meni je to mnogo smešno :)) bila je njihov vođa. Vođa ti je neko ko svima pokaže šta je najlepše u njemu, na primer ti znaš da crtaš, ti da čitaš, ti da plešeš i onda sve njihove veštine zna da upotrebi najbolje. Neko ko se dere nije vođa, taj se samo dere. E pa ova devojka je bila neustrašivi vođa i sve svoje devojke je okupila i rekla im - "devojke moje najbolje, sada ćemo da sredimo ove što prave rat i svađaju se bezveze! Ti oboj nebo u plavo da vide kako im je lepo iznad. Ti počisti celu livadu i prospi cveće da im miriše. Ti ih umiri čarobnom pesmom da stanu i pogledaju oko sebe."
Tako i uradiše. Središe nebo i zemlju i zajedno zapevaše:
"Stani i sačekaj, svet je lep,
nemoj da se svađaš i ne juri svoj rep.
Uzmi druga svog za ruku i pomiri se,
Najlepše živiš kada ne svađaš se."
Svi oni što su pravili rat odjednom se ukipili, kao omađijani. Baciše koplja i mačeve i zagrliše prvog do sebe. Dugo su plakali i bilo im je žao što su se svađali, umesto da prave hiljadu i jednu lepu stvar.
Svaka čast neustrašive devojke, sredile ste sve!
Laku noć moje devojke - ratnice, čiča miča i gotova priča.
Jednoga dana kroz tajni prolaz na ostrvo je došao vojnik i rekao im da se veliki rat sprema. Šta je rat? Rat ti je kad svi pošašave pa se biju ko blesavi, i tu nema pobednika jer su svi budale što se uopšte biju. Uglavnom, došao taj vojnik i devojke - ratnice odlučile da mu pomognu zato što imaju veliko srce i pomažu svim dobrim ljudima. Uskočile u čamac pa preko mora i velikih talasa, preko pustinje što pecka stopala i preko ledenih planina došle na jednu veliku livadu gde su se svi svađali i tukli tako da pojma više nemaš ko je počeo. Jedna od njih, zovu je Wonder Woman (Bugari je zovu čudo-žena, meni je to mnogo smešno :)) bila je njihov vođa. Vođa ti je neko ko svima pokaže šta je najlepše u njemu, na primer ti znaš da crtaš, ti da čitaš, ti da plešeš i onda sve njihove veštine zna da upotrebi najbolje. Neko ko se dere nije vođa, taj se samo dere. E pa ova devojka je bila neustrašivi vođa i sve svoje devojke je okupila i rekla im - "devojke moje najbolje, sada ćemo da sredimo ove što prave rat i svađaju se bezveze! Ti oboj nebo u plavo da vide kako im je lepo iznad. Ti počisti celu livadu i prospi cveće da im miriše. Ti ih umiri čarobnom pesmom da stanu i pogledaju oko sebe."Tako i uradiše. Središe nebo i zemlju i zajedno zapevaše:
"Stani i sačekaj, svet je lep,
nemoj da se svađaš i ne juri svoj rep.
Uzmi druga svog za ruku i pomiri se,
Najlepše živiš kada ne svađaš se."
Svi oni što su pravili rat odjednom se ukipili, kao omađijani. Baciše koplja i mačeve i zagrliše prvog do sebe. Dugo su plakali i bilo im je žao što su se svađali, umesto da prave hiljadu i jednu lepu stvar.
Svaka čast neustrašive devojke, sredile ste sve!
Laku noć moje devojke - ratnice, čiča miča i gotova priča.
Нема коментара:
Постави коментар