Zaletiš se jako kao super heroj, ruke pozadi i frrrr sletiš na prvu zvezdicu. Tu malo namestiš pantalone, popraviš frizuru, pogledaš okolo - vidiš nema ništa, to je neka mala zvezdica, pa skoook na drugu.
E, na drugoj zvezdici već ima neka barica. Malo fljas, fljas po barici i hoop na treću zvezdicu.
A na njoj ima baš svašta! Poraslo neko drvo veliko i ima šarene listove, plave, bele, zelene pa Jana skače sa lista na list kao veverica, ti se ne bojiš veverica, jel' tako? I dođeš na vrh drveta, uzmeš dvogled ili onaj ukrasni papir što smo kupili za Novu godinu i vidiš da ima još puno da se ide i da se skače, puno nebo zvezdica Jano!
Skočiš visoooko a rukucama radiš ovako klep klep i preskočiš na četvrtu zvezdicu. Uh, pa umorila si se malo, jel' da? Sedneš da se odmoriš, izvadiš sendvič da praviš piknik, a ono tamo - Unaaa!! Pravi piknik isto, pije čaj sa drugarima iz škole i stavila lutkice i sve one štrumfove da se druže. "Ćao Una carice, najbolja drugarice, šta radiš?" - pitaš ti nju. A Una kaže "Janooo, evo pravim piknik, izvoli malo torte sa šlagom." I tako ručate zajedno i onda kažeš ćao, jer moraš na petu zvezdicu, da istražuješ malo.
Stigla Jana na petu zvezdicu, tamo krenuo mrak da pada. Izašle sve male životinje na jezerce neko i pevaju lepe pesmice. I Jana peva sa pužom i ježom i sa malim skakavcima i baš je lepo, jel da? A oni, dobri drugari, daju ti čarobni štapić i ti buuć preletiš na mali mesec mekani.
I tako dođe Jana na mali mekani mesec što je isti kao banana i već zevaš, uf pa dugačak je to dan bio umorila se moja Jana. Legneš lepo i ušuškaš se na banana mesecu, pokriješ se koricom i tako spavkaš, a on te ljuljuška ljulj ljulj i kaže "spavaj lepo mala Jano", a ti kažeš "važi čika mesecu" i onda zatvoriš oke i sve je mirno i tiho i toplo i tako spava moja Jana, moj mali jazavac, moje oko malo.
Čiča miča i gotova priča, spavaj Jano
E, na drugoj zvezdici već ima neka barica. Malo fljas, fljas po barici i hoop na treću zvezdicu.A na njoj ima baš svašta! Poraslo neko drvo veliko i ima šarene listove, plave, bele, zelene pa Jana skače sa lista na list kao veverica, ti se ne bojiš veverica, jel' tako? I dođeš na vrh drveta, uzmeš dvogled ili onaj ukrasni papir što smo kupili za Novu godinu i vidiš da ima još puno da se ide i da se skače, puno nebo zvezdica Jano!
Skočiš visoooko a rukucama radiš ovako klep klep i preskočiš na četvrtu zvezdicu. Uh, pa umorila si se malo, jel' da? Sedneš da se odmoriš, izvadiš sendvič da praviš piknik, a ono tamo - Unaaa!! Pravi piknik isto, pije čaj sa drugarima iz škole i stavila lutkice i sve one štrumfove da se druže. "Ćao Una carice, najbolja drugarice, šta radiš?" - pitaš ti nju. A Una kaže "Janooo, evo pravim piknik, izvoli malo torte sa šlagom." I tako ručate zajedno i onda kažeš ćao, jer moraš na petu zvezdicu, da istražuješ malo.
Stigla Jana na petu zvezdicu, tamo krenuo mrak da pada. Izašle sve male životinje na jezerce neko i pevaju lepe pesmice. I Jana peva sa pužom i ježom i sa malim skakavcima i baš je lepo, jel da? A oni, dobri drugari, daju ti čarobni štapić i ti buuć preletiš na mali mesec mekani.
I tako dođe Jana na mali mekani mesec što je isti kao banana i već zevaš, uf pa dugačak je to dan bio umorila se moja Jana. Legneš lepo i ušuškaš se na banana mesecu, pokriješ se koricom i tako spavkaš, a on te ljuljuška ljulj ljulj i kaže "spavaj lepo mala Jano", a ti kažeš "važi čika mesecu" i onda zatvoriš oke i sve je mirno i tiho i toplo i tako spava moja Jana, moj mali jazavac, moje oko malo.
Čiča miča i gotova priča, spavaj Jano




