Bile dve sestrice višnjice, rasle su zajedno na drvetu visoko, visoko. Puno
su se volele kao ti i Una i išle zajedno na predstavu i sve. Prve komšije su im
bile dve seke jabuke, leptir Djole, i stara baka paprika koja im je pravila
doručak svakoga dana. Palačinke sa džemom.
Jednog lepog dana kad je bilo baš sunčano i toplo, višnjice odlučile da idu na bazen. Kaže jedna višnjica drugoj „Seko, sestrice, baš je toplo, hoćeš da idemo da se kupamo?“, a druga će „Paaa da, ali kako da siđemo da drveta?“ „Hmm, imam super ideju! Hajde da se njišemo i ljuljamo jaaako dok ne siđemo dole!“. „Važi se“, kaže druga višnjica.
Jednog lepog dana kad je bilo baš sunčano i toplo, višnjice odlučile da idu na bazen. Kaže jedna višnjica drugoj „Seko, sestrice, baš je toplo, hoćeš da idemo da se kupamo?“, a druga će „Paaa da, ali kako da siđemo da drveta?“ „Hmm, imam super ideju! Hajde da se njišemo i ljuljamo jaaako dok ne siđemo dole!“. „Važi se“, kaže druga višnjica.
I tako su se višnjice ljuljale i ljuuuljale i pevale „Ljulja, ljulja
ljuške“ dok nisu pale na travicu jedna pored druge. Ustale su, namestile
haljinice i pošle na bazen. „Dobar dan čiko, molim vas dve karte“, kaže prva
višnjica, a druga je otišla da im kupi sladoled odmah, šta je bazen bez
sladoleda. I kad su ušle smestile su se pored bata krompira i bata sira i baš
su se smejali ihihi hiii da se sve orilo, mnogo su bili glasni, kao ti kad se
dereš bezveze. Skočile su u bazen, pa su prskale, pa naduvale gumu, pa se
sunčale i mazale kremu, ih kakvo je to uživanje bilo.
Malo su se umorile i pošle su kući, autobusom, kao kad idemo kod baka Zoke.
I tamo posle maksija su sišle, znaš tu one žive. Kada su došle do drveta
rastužile su se – kako sad da se popnu Jano? Kad, gle kako su pametne, sete se
one leptira Đoleta i počnu da viču „Đoleee, Đoleee družeeee, spašavaj naaas,
kako da se popnemo goreee nemamo pojma?“ A Đole, on je strašan drug, znaš,
doleti i kaže „Penjite se na moja krilca, ja sam baš snažan pa ću da vas
prebacim, očas posla“. Đole jede spanać i pije mleko i ruča pomorandže, zato je
snažan i super drug.
I višnjice sednu na Đoletova krila i on ih ponese i vrati kući i višnjice
su onda zaaaspale i hrkale i sve bilo lepo i toplo i tako svi sada spavaju...
Čiča, miča, gotova priča, spavaj Jano
Нема коментара:
Постави коментар