уторак, 16. децембар 2014.

Šta sve ima u Caribrodu

Jano, kad prođe subota pa još jedna idemo kod baka Tanje i deda Bobija u Caribrod, jel' važi? Jeste, deda ima bukove. Spakujemo sve i stavimo u kola, tata vozi brm brm, a mama čuva Janu pozadi. Ponesemo i veliku mini da lepo sedi pored Jane i da bude mirna. Mama zove babu na telefon kad budemo kod Ćuprije i kaže "Stižemo brzo, evo nas kod Ćuprije" (ne znam zašto, ali to je neko važno mesto odakle mama uvek zove). I Jana čita pričicu i brzo stignemo.

Tata parkira auto u dvorištu, a baka Tanja i deda čekaju Janu i kažu "Sice babino, gle kvo si mi ubava! Dobre došli!" Baka već stavila da se ruča, ima supa i punjene šušpe (nije šišarka neko šušpe, to su paprike) i salata i svašta baka skuvala, a posle jedemo tortu za Janu čokoladnu. Deda Bobi i mama i tata piju pivo, a Jana sok mmm što je ukusan! Onda Jana spava jer se umorila i kad se probudi idemo da šetamo i na kafu u komšiluk i tata ide da se šiša pri čika Mirču da bude lep, a ne čupav kao Jana.

Posle idemo kod baba Rose i dede da vidiš mace i koke, znaš ona mala maca što smo je mazili, sad je sigurno porasla, pila je puno mleka kod mame. Onda dođu Boja i kuma pa se iiigramo puuno! Već je pala noć i svi gledaju crtani, deda pravio palačinke Jani za večeru i tako svi ručaju, a baka naložila šporet pa sve pucketa puc puc i sve je lepo i tiho i onda Jana ide da spaaava sa mamom jer je bio dugačak dan i puno se umorila mala Jana slatka k'o banana.

Čiča, miča i gotova priča, spavaj Jano

1 коментар: